Beer Geek Madness 2014 zapowiedź

30 sierpnia to obowiązkowa data dla prawdziwych piwnych geeków, miłośników piw rzemieślniczych lub po poprostu fanów dobrego piwa. W ten dzień, rozpoczyna się I edycja Beer Geek Madness, nowego piwnego wydarzenia w naszym rodzimym Wrocławiu! Czeka na nas duński browar MIKKELLER oraz godna reprezentacja polskich browarów. Jakich? Dowiecie się właśnie z tego artykułu

logo-1-bgm

Na dzień dobry o Beer Geek Madness

BEER GEEK MADNESS to nowa impreza piwna o innowacyjnej formule, prezentująca najciekawsze polskie browary rzemieślnicze i kontraktowe oraz ich dokonania. Gościem specjalnym, pierwszej edycji Beer Geek Madness, będzie kultowy browar z Danii – MIKKELLER. Piwni geecy, którzy przyjadą do Zaklętych Rewirów będą mieli okazję spróbować unikatowych piw górnej fermentacji przygotowanych przez rodzime browary oraz zagranicznego gościa specjalnego.

Gościem specjalnym jest oczywiście Mikkeller. W trakcie eventu z kranów poleje się kilkanaście piw tego duńskiego browaru, w tym piwa uznane na świecie za najlepsze w swoim stylu. Oprócz piw lanych, fani Mikkellera z Polski i z zagranicy będą mogli zakupić piwa butelkowe – ponownie będzie to oferta specjalna, piwa które zostały specjalnie wyselekcjonowane przez autoryzowanego dystrybutora piw Mikkeller w Polsce, czyli hurtownię Smakpiwa.pl.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla uczestników imprezy i zadbali o najmniejsze detale – przygotowano plakaty oraz ulotki z kompletem informacji jak dotrzeć do Zaklętych Rewirów. Wszystko po to, aby miłośnicy kraftu bezpiecznie i na czas zdążyli na czekające ich piwa. Organizatorzy zadbali także o coś „na ząb” i coś dla ucha. Czekają nas umilające imprezę akcenty muzyczne, w tym występ wrocławskiego duetu Sinusoidal, który będzie gwiazdą wieczoru. Oprócz tego pyszne jedzenie uwzględniające przekąski wegetariańskie, przygotowane przez Fine Food Fast Patelnia.

beer-geek-madnes-2014

 Czas na piwo!

I czas na przedstawienie piwnego lineupu, czyli najbardziej kuszących informacji. Polską scenę craft zaprezentują: Browar PINTA, Pracownia Piwa, Browar Szał Piw, Browar Bednary w kooperacji z Browarem Piwoteka, Browar Podgórz oraz Kolaboranci – Browar Widawa / Browar Kopyra, a także Browar Birbant. Poniżej przedstawiamy szczegółową listę (literą P zaznaczono premiery):

Pracownia Piwa / Dragon Fire / Peper Rye IIPA (P)
Pracownia Piwa / Two Dragons / White AIPA

Pinta / Son of a Birch / Birch Wheat (P)
Pinta / Happy Crack / Black Sahti

pinta-son-of-birch-oskoła-pszeniczne

Litera B to cycki czy kadzie fermentacyjne?

Bednary/Piwoteka / O Rzesz Ku…/ Double Nut Brown Ale (P)
Bednary / Kakarotto vs Sorache Ace/AIPA (P)

Szał Piw / Knyf / Imperial Wild Ale (P)
Szał Piw / Kejter / American Amber Ale

Kopyr/Widawa / Zebra / White Porter (P)
Widawa / Simcoe Pils / Premium Lager

Podgórz / Czekoladowa Dolina / Imperial Stout (P)
Podgórz / Snieżny Koczkodan / Witbier (P)
Podgórz / Luzy Rajtuzy / American Amber Ale

Birbant/Pale Ale Mosaic/American Pale Ale
Birbant/Citra IPA/India Pale Ale

Jak widać powyżej, sobota 30 sierpnia we Wrocławiu, przeistoczy się w noc polskich piwnych premier.

Każdy z polskich browarów, specjalnie na tę imprezę opracował nową, premierową recepturę, będącą interpretacją nazwy wydarzenia, czyli Beer Geek Madness. W trakcie imprezy publiczność będzie mogła wybrać najbardziej zwariowane piwo spośród 6 piw biorących udział, a jego autorzy otrzymają specjalną „statuetkę” BEER GEEK CHOICE.

 Wszystko wygląda smakowicie. Chcę iść! Czyli parę słów o wstępie

Biletem wstępu na imprezę jest zakup specjalnie przygotowanego szkła festiwalowego o wartości 16 złotych. Jedyną walutą obowiązującą na imprezie są żetony BGM o nominale 2 zł – zarówno szkło, jak i żetony do nabycia w dniu imprezy, w Zaklętych Rewirach.

beer-geek-madness

Nasze piwne serca drżą ze szczęścia na myśl o natłoku premier, podczas gdy portfel drży ze strachu. Serdecznie wszystkich zapraszamy! To będzie dłuuuga i smaczna noc!

Wrocław, 30 sierpnia 2014

Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100

start godz. 18:00.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB