Przedwojenne upominki – przedwojenny plakat piwa

W dzisiejszym wpisie, zamiast recenzji znakomitego trunku, chcielibyśmy dla odmiany zwrócić Waszą uwagę na pewien niszowy sklep, któremu udało się niedawno odnowić przedwojenny plakat dotyczący piwa.

Mowa tutaj o sklepie przedwojenny.pl, w którym znajdziecie sporo artykułów, związanych z estetyką charakteryzującą Polskę początku XX wieku. Możecie w nim kupić fotografie, plakaty, książki czy płyty m.in. takich gwiazd jak Fogg czy Bodo. Branża, w której próbuje odnaleźć się przedwojenny.pl jest dość niszowa i zwłaszcza na początku drogi przyda im się wsparcie 🙂 Dlatego zachęcamy do zapoznania się w wolnej chwili z jego asortymentem.

Jednak tym co zwróciło naszą uwagę, jest plakat z lat ’30, dotyczących odżywczej wartości piwa. Oryginał spoczywa w Bibliotece Narodowej, zaś plakat przedstawiony na stronie sklepu, został oczywiście odnowiony, tak aby wszystkie jakże istotne szczegóły pozostały na nim widoczne. Jednakże nie pozbawiono go charakterystycznej dla tamtych czasów stylistyki. Pamiętajcie więc, iż kupując go, będziecie mieli okazję powiesić w swoim domu czy biurze kawałek historii, który dzięki pracy włożonej przez przedwojenna.pl, będzie nadal żył i cieszył oko. Popieramy te inicjatywę i życzymy równie udanych projektów w przyszłości. Może jakieś historyczne plakaty reklamujące np. piwo Grodziskie? 🙂