Zaproszenie na Pyrkon 2016

Gdyby kogokolwiek z naszych czytelników interesowało czy robimy w życiu cokolwiek poza piciem piwa w domu, informujemy, że pijemy również piwo na różnego rodzaju wydarzeniach. A jednym z ciekawszych, niepiwnych wydarzeń, które odbędą się niedługo, jest z pewnością Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016.

Hale zapełnione są fanami fantastyki przez pełne trzy dni festiwalu

Piwa sesyjne to takie, które można pić w dużych ilościach, jako dodatek do towarzyskich spotkań. Właśnie dlatego piwa sesyjne, najlepiej nadają się do wypicia podczas sesji RPG lub rozgrywki w ulubioną grę planszową. A obydwa te tematy znajdują bogate odzwierciedlenie podczas tegorocznej edycji Pyrkonu. Festiwal Fantastyki Pyrkon, bo tak brzmi jego nazwa, odbywa się co roku w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Te ogromne hale są w stanie zgromadzić tysiące ludzi, spragnionych wiedzy, promocji, nowinek z branży czy po prostu towarzystwa osób o podobnych zainteresowaniach. Jak co roku, na festiwalu będzie można skorzystać z otwartego do późna Games Roomu, gdzie można pograć ze znajomymi w jedną z setek gier planszowych, gotowych do wypożyczenia. To idealna okazja, aby przetestować nieznane nam jeszcze gry zanim zdecyduje się na zakup którejś z nich na stoisku sprzedawcy. Inna hala zarezerwowana jest dla sprzedawców, u których można kupić gry planszowe, akcesoria kolekcjonerskie, maskotki, figurki, książki, komiksy i masę innych rzeczy w promocyjnych cenach.

Co się dzieje na Pyrkonie

Zwyciężca konkursu Maskarada 2015

Zwycięzca konkursu Maskarada 2015

Na zwiedzających czekają również prelekcje oraz inne atrakcje przygotowane w ramach 18 bloków programowych, takich jak blok Festiwalowy, Konkursowy, Manga i Anime, Komiksowy, Larpowy, RPGowy, Naukowy, Literacki, Anglojęzyczny, Filmowo-Serialowy, Integracyjny, Dziecięcy, Gier Karcianych, Gier Elektronicznych, Bitewnych i Planszowych, a także Strefa Fantastycznych Inicjatyw. A jeżeli nie interesuje cię żaden z tych bloków, możesz się również wybrać na Blok dla Początkujących,  gdzie zaproszeni są wszyscy, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką. Jedną z największych atrakcji na Pyrkonie jest pokaz Cosplay, podczas którego uczestnicy prezentują na sobie własnoręcznie wykonane stroje. Przebrani tak za postaci z gier, filmów czy seriali, przechadzają się po scenie, poddając ocenie jury. Te zaś ostatecznie wyłoni zwycięzcę, który za swój kostium zgarnie 5tys. złotych. Trzeba przyznać, że jest o co walczyć.

Podczas Pyrkonu, będzie okazja spotkać wielu gości, którzy zasłużyli się w świecie Fantastyki. Poprowadzą oni wykłady, rozdadzą autografy, a być może będą przechadzać się po halach Targów, gdzie będzie można ich zaczepić aby zamienić słowo. Pełną listę gości znajdziecie tutaj. Na Pyrkonie znajdzie się również Aleja Rysowników, gdzie będzie można spotkać artystów tworzących różnego rodzaju grafiki. To dobra okazja, aby zakupić ich dzieła lub też zamówić jakąś grafikę. A gdy zapadnie już zmrok, uczestnicy będą mogli integrować się do woli w przygotowanych specjalnie na Pyrkon klubach, czy też na hali gastronomicznej. Rok temu była ona zaopatrzona m.in. w piwa z browaru Cornelius. Ciekawi nas, jak sprawa będzie wyglądać tym razem 🙂

Na pyrkonie zeszłorocznym, woskowych figur wystawa była

Na pyrkonie zeszłorocznym, woskowych figur wystawa była

I my też będziemy na Pyrkonie

Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić wszystkich czytelników na Festiwal Fantasyki Pyrkon, który odbędzie się 8-10 Kwietnia w Poznaniu. My będziemy tam na pewno i na pewno sporo czasu spędzimy na ławkach w wiosce piwnej. A jak znajdziemy czas, to postaramy się odwiedzić poznańskie multitapy, choć w zeszłych latach, z powodu ogromu atrakcji, ciężko nam było wyjść poza teren targów 🙂