Coffecup – milk stout z dodatkiem kawy

Też tak macie, że jak wypijecie kawę o zbyt późnej porze dnia to nie możecie zasnąć? Na szczęście już dawno temu, browarnikom udało się znaleźć sposób na to, aby wypić kawę i smacznie spać. Mowa tutaj o coffee stoutach, którego to mamy zamiar dzisiaj wypić.

Coffecup z browaru Szpunt wyróżnia się na półce etykietką z hologramem, na której znajdziemy papierowy kubek od kawy, wpisany w okrąg. Domyślamy się więc, iż ma on symbolizować tajemny rytuał przywołania kawy, odprawiany zazwyczaj w poniedziałkowe poranki. Niektórzy lubią robić ze swoją kawą różne dziwne rzeczy, jak na przykład dolewać do niej mleka. Ci z pewnością ucieszą się z wieści, iż Coffecup to coffee milk stout, czyli ciemne piwo z dodatkiem kawy oraz laktozy, a w tym wypadku, również płatków owsianych. Spodziewamy się więc piwa o dominującym, kawowym charakterze i delikatnym finiszu, zapewnionym przez owies i mleczko. Zobaczmy co z tego wyniknie.

Coffecup z browaru Szpunt

Małe czarne

Piwo nie zachwyca pianą, która jest średniobąbelkowa i głośno syczy. Ma za to bardzo ładny, czarny kolor, który zwieńczony kremową pokrywą, wygląda bardzo apetycznie. Niestety do czasu, aż piankowa pokrywa zniknie, czyli jakieś dwadzieścia sekund. W zapachu wyczuwamy oczywiście kawę z mlekiem, aczkolwiek nie jest to zapach zbyt intensywny. Po prostu tam jest. Przejdźmy więc do degustacji.

Coffecup okazuje się piwem bardzo lekkim. Raczy nas smakiem świeżej kawy, a w tym zarówno goryczą jak i kwaśnością. Wspomniana już gorycz  jest na dość niskim poziomie. Podobnie zresztą jak i treściwość piwa. Coffecup to lekkie, ciemne piwko zabarwione posmakiem kawy, w którym ciężko się czymś zachwycić, ale też nie ma na co narzekać. No może poza faktem, iż mimo że pijemy Coffecup jedynie delikatnie schłodzone, to jest dość wodniste w smaku.

Covfefecup

Coffecup polecamy każdemu, kto ma ochotę na lekkie ciemne piwo z kawowym posmakiem. Polecamy je ze względu na to, iż można byłoby je pić jedno za drugim. Oczywiście, gdyby nie cena 🙂

Milkt Stout z ziarnami kawy z browaru Szpunt

Piwna metryczka:
Alk. 5,6%
Ekstrakt 15 stopni
Słody jęczmienny, przeniczny
Dodatki laktoza, płatki owsiane, ziarna kawy

Nasza ocena:

Browar ,