Deep Space od Fabryki Piwa

Dzisiaj zabrnęliśmy w kosmos. Głęboko w kosmos. A wszystko za sprawą piwa z Fabryki Piwa, które przenosi nas w świat odległych planet, kosmonautów i psów latających na rakiecie.

Deep Space to Foreign Extra Stout, uwarzony przez Fabrykę Piwa, czyli dwóch piwowarów, którzy nie mogli się zdecydować, czy chcą aby ich strona internetowa była w języku polskim czy angielskim. Dlatego stworzono dwie wersje językowe strony, a obydwie są jednocześnie po polsku i po angielsku, z tym że strona polska ma więcej tekstu po polsku, a angielska po angielsku. Ale nie narzekajmy, bo i tak jest lepiej niż ze stroną browaru Szał Piw 😉

Deep Space ma ciekawie zaprojektowaną etykietę, utrzymaną w estetyce innych produktów częstochowskiej Fabryki Piwa. Widzimy tutaj grafikę, która przypomina narkotyczną wizję mogącą dać początek kolejnej sekcie. Albo po prostu zgrabnie wykonany kolaż, nad którym siedział ktoś, chcący wrzucić jak najwięcej elementów związanych z kosmosem. Szkoda tylko, że etykieta zaczyna się marszczyć pod wpływem wilgoci.

Exploring Uranus

Deep Space jest gęste i ma kolor czarny jak kosmos. Jedynie pod światło, można zauważyć ciemnobrązowe przebłyski. Piany praktycznie brak. Nie pojawiła się nawet podczas nalewania.

W zapachu, można wyczuć przede wszystkim prażone nuty oraz kawę. Pojawił się również niezbyt przyjemny zapach alkoholu. Póki co, nie zachęca nas aby porzucić umęczoną przez ludzkość planetę Ziemię i wyruszyć między gwiazdy, w poszukiwanie nowych światów.

deep-space-piwo

W smaku piwo jest dużo bogatsze. Dominuje smak palonej kawy, jednakże pojawia się również posmak razowego chleba czy orzechów włoskich. Wszystko to stanowi bardzo przyjemną podbudowę, pod gorycz, która jest na raczej niskim poziomie. Choć 50 IBU wcale by na to nie wskazywało. Chmiele niestety nie urozmaiciły smaku, a można je wyczuć jedynie dzięki goryczy. Co ciekawe, gdy rzucimy okiem na Ingredients, widzimy, że użyto tylko chmielu Marynka. Zaś w wersji polskiej, pojawia się również Lubelski. Dobrze, że pijemy piwo w Polsce, bo inaczej mielibyśmy mniejszą różnorodność chmieli ;).

fabryka piwa deep space

Deep Space, wraz z ogrzewaniem się, staje się bardziej słodkie. Pojawia się również wytrawna nutka, która do tej pory była niewyczuwalna. Nie zmienia się jednak fakt, że piwo nadal jest bogatym w smaku stoutem o dominującym kawowym posmaku. Szkoda tylko, że brak mu aksamitności. Na szczęście jest to wynagrodzone przyjemną goryczą, na niskim poziomie, która bardzo pasuje do podbudowy. Szkoda, że alkohol również się uwydatnia, nawet pomimo tego, iż Deep Space ma 6,5 % mocy, a więc na poziomie typowego Stronga. Polecamy Deep Space, każdemu kto lubi ciemne słodkie piwo o posmaku kawy, chleba razowego i orzechów włoskich. Deep Space ma niewiele wad, które w pełni wynagradza głębia smaku.

deep space

Nasza ocena

piwkopelne2 piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopolpelne2 piwkopuste2

Piwna metryczka:
Alk. 6,5%
Ekstrakt 16 Plato
IBU 50
Słody Pilzneński, Carafa, Caraaroma, Monachijski, Melanoidynowy, Caramunich
Chmiele Marynka, Lubelski
Dodatki Jęczmień palony, Płatki Jęczmienne
Styl Foreign Extra Stout
Cena 10zł (cena festiwalowa)
Gdzie wypić? Beerfy.com

Browar ,