Muffin Piwojad – Chocolate Peanut Milk Stout

Po raz kolejny, browar Piwojad nas rozpieszcza. Tym razem za sprawą muffinka. Mlecznego stouta z dodatkiem ziaren kakaowca i orzeszków ziemnych. Szykuje się przepyszny deser.

Jakby tego było mało, w składzie znalazł się również słód żytni oraz płatki owsiane. Piwo ma umiarkowaną moc i jak zwykle ozdobione jest wizerunkiem sympatycznego owadożercy. Nosiciela zagłady dla kastowego społeczeństwa pracowitych stawonogów. Mrówkojada. Nie mogło też zabraknąć ciasteczka, które jasno wskazuje z jakim rodzajem trunku mamy do czynienia, czyli z trunkiem deserowym.

Muffin znalazł się już w szklance. Pierwsze co rzuca się w oczy to to, iż piwo jest czarne i nawet gęste. Piany niemalże brak. Nie brakuje za to bardzo przyjemnego, kakaowego aromatu oraz zapachu charakterystycznego, dla piw z dodatkiem żytniego słodu. Jest smacznie, ale jeszcze nie słodko. Sprawdźmy jak w smaku.

piwojad muffin

Nosiciel zagłady dla kastowego społeczeństwa pracowitych stawonogów na słodko?

W smaku mamy już więcej słodyczy, jednakże nie aż tyle, ile byśmy się spodziewali. Piwo jest zdecydowanie czekoladowe i pachnie oraz smakuje jak udane brownie. W smaku możemy również wyczuć delikatną chmielową goryczkę. Co ciekawe nasze wytrawne kubki smakowe, na próżno szukają tutaj orzeszków. Być może są odpowiedzialne za delikatny posmak pojawiający się na końcu łyku, który mieszamy z chmielową goryczką. Nie zmienia to jednak faktu, iż Muffin to przyjemne lekkie i deserowe piwo.

Muffinka pije się szybko i smacznie. Piwo to przypasuje każdemu, kto ma ochotę na delikatnego, mlecznego stouta z dodatkami. Trzeba jednak przyznać, iż dodatki te niewiele wnoszą do ogólnego odbioru piwa, więc każdy kto spodziewał się wyraźnego smaku orzechów ziemnych, może czuć się zawiedziony. Ale nie powinien. Piwo miało być deserowe i takie jest. Kolejna udana warka z browaru Piwojad, za którą serdecznie dziękujemy!

Nasza ocena:

Piwna metryczka:
Alk. 5,1%
Ekstrakt 16 Plato
Słody jęczmienne, żytni
Dodatki płatki owsiane, laktoza, orzeszki ziemne odtłuszczone, prażone ziarna kakowca

Browar