Kryształowy Smok – piwo na Dni Fantastyki

Jakiś miesiąc temu miały miejsce Dni Fantastyki, organizowane w uroczym pałacyku, na terenie wrocławskiej Leśnicy. Wydarzenie zgromadziło wielu fanów ogólnie pojętej fantastyki, a także sporo osób, które po prostu przyszły zobaczyć co się dzieje. Dla większości jednak, punktem kulminacyjnym imprezy, było rozdanie Kryształowych Smoków, czyli nagród przyznawanych w kilku kategoriach. I tak się złożyło, że i my wróciliśmy do domu z Kryształowym Smokiem.

Kryształowe Smoki zostały rozlane… to znaczy rozdane

Tylko, że nasz nie był nagrodą, gdyż sami go sobie kupiliśmy. Kryształowy smok, to poza statuetką, również piwo uwarzone specjalnie na to wydarzenie. Uwarzył je Warsztat Piwowarski, czyli samozwańczy „Najbardziej Rzemieślniczy Browar W Polsce” cokolwiek to znaczy. Na etykiecie nie podano stylu, więc zakładamy, że piwo to jest zwyczajnym Ale z dodatkiem trawy cytrynowej. Czas więc spróbować oficjalnego piwa dwunastej edycji Dni Fantastyki.

Kryształowy Smok ma kolor złoty i jest bardzo mętne, całkowicie nieprzejrzyste. Piana jest niska, jednakże po niemalże całkowitym opadnięciu, jeszcze przez jakiś czas utrzymuje lacing i oblepia ścianki szkła.

Piwo ma ciekawy zapach. Delikatne masło, jest skutecznie tłumione przez przyjemne nuty trawy cytrynowej oraz delikatny, chmielowy aromat.

Kryształowy Smok to smaczne, rześkie piwo o bardzo wyraźnym, cytrynowym aromacie. Chmielowa gorycz jest wyczuwalna na średnim poziomie, zaś mocno wyczuwalny aromat zielonych szyszek nadaje piwu jeszcze silniejszego, cytrusowego charakteru. Piwo bardzo dobrze gasi pragnienie w upały, a odpowiednio wyważona goryczka, zachęca do kolejnych łyków, dość długo utrzymując się w ustach.

Kryształowy Smok, oficjalne piwo Dni Fantastyki

Dni Fantastyki i piwa

Musimy przyznać, że jesteśmy zaskoczeni. Piwo uwarzone specjalnie na festiwal, który w końcu nie obraca się wcale wokół piwa, nie miało obowiązku być dobre. A Kryształowy Smok to naprawdę smoczne i rześkie piwo, któremu nie brakuje, ani mocy ani goryczy. Dodatek trawy cytrynowej był trafionym pomysłem. Jest ona wyraźnie wyczuwalna w piwie. Miesiąc po Dniach Fantastyki, Kryształowy Smok przypomina nam, że dobrze bawiliśmy się na tym wydarzeniu. To po prostu dobre piwo, uwarzone specjalnie na dobre wydarzenie.

Piwna metryczka:
Alk. 5%
Ekstrakt 12,1 BLG
Słody pilzneński, karmelowy 30EBC
Chmiele n/p
Dodatki trawa cytrynowa
Cena 10 zł

Nasza ocena:
piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2 piwkopolpelne2 piwkopuste2