Trump President of Divided States of America – Imperial Mexican Lager z browaru Pravda

Dzisiaj jest idealny dzień na skosztowanie piwa Trump. Tak się składa, że recenzowaliśmy je w czasie świąt bożego narodzenia, a wiadomo, że jest to czas wyjątkowy, gdyż w telewizji leci Kevin. A pamiętacie może kogo Kevin spotkał w hallu hotelu podczas swojej wizyty w Nowym Jorku? No właśnie, aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, czyli właśnie Donalda Trumpa. I to właśnie jemu swoje piwo zadedykowali lwowscy piwowarzy z browaru Pravda.

Jeżeli poświęcimy troszkę czasu, aby przeglądnąć ofertę browaru Pravda, zauważymy iż lubią oni nadawać swoim piwo kontekst polityczny w jak najbardziej zadziorny sposób. Jednym z przykładów takiego podejścia jest uwarzenie piwa w stylu Imperial Mexican Lager i nazwanie go Trump President of the Divided States of America. Ma ono, aż siedmioprocentową zawartość alkoholu, a na etykiecie znalazło się oczywiście miejsce dla Putina. Po przelaniu piwa do szklanki od razu rzuca się w oczy bardzo wysoka i gęsta piana. Piwo ma kolor pomarańczowy i znajduje się w nim sporo większych piwnych produktów, a co za tym idzie nie jest idealnie klarowne. W zapachu można wyłapać delikatne iglaste nuty sugerujące wysokie, jak na lagera, nachmielenie. Sprawdźmy więc jak doznania smakowe.

Już po pierwszym łyku Trump zaskakuje smakiem. Piwo na początku wita nas ciekawymi pomarańczowymi nutami. Następnie przychodzi czas na aromaty lasów iglastych, dodające przyjemnych iglasto żywicznych aromatów. Żegna nas zaś dość konkretna, nietypowa dla lagera gorycz. Ani na chwilę nie odczuwamy, iż piwo ma aż taką moc. Wręcz jesteśmy bliscy uznaniu Trumpa za piwo lekkie i przyjemne, zwłaszcza ze względu na owocowy, cytrusowy start. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tą propozycją od lwowskiego browaru i polecamy je każdemu, kto ma ochotę na porządnego lagera z cytrusowym charakterem.

Piwna metryczka:
Alk. 7%
IBU 25
330ml

Nasza ocena:

Browar ,