Canis Lupus – wilcza kooperacja

Canis Lupus, Wilk Szary. Gatunek psowatych, znany ze złożonych zachowań społecznych. Wilki łączą się w składające do 20 osobników watahy. I w przeciwieństwie do browarów rzemieślniczych, nie wchodzą w kooperację z innymi stadami.

Tak się składa, że piwo Canis Lupus, jest piwem kooperacyjnym. Powstało ono dzięki współpracy browarów Kraftwerk i fińskiego Humalove. To właśnie dlatego etykieta została uzupełniona o opisy zarówno w języku polskim jak i fińskim. Styl w jakim uwarzono Canis Lupus to kawowy, żytni, brązowy porter. Spodziewamy się więc silnej słodowej podbudowy obfitującej w kawowe aromaty oraz wytrawnego finiszu. Sprawdźmy więc, jak udała się ta wilcza kolaboracja.

coffee-rye-brown-porter-canis-lupus

Ja tu na deszczu, wilki jakieś!

To co rzuca nam się na początku w oczy, to absolutny brak piany. Piwo ma kolor ciemnego brązu i jest mętne. Trzeba przyznać, że nawet pomimo braku piany, wygląda dosyć zachęcająco.

W zapachu dominują oczywiście nuty kawowe, podbarwione charakterystycznym zapachem, kojarzonym zazwyczaj z piwami na żytnich słodach. Można tutaj również odnaleźć delikatny kwaskowaty posmak, znany zazwyczaj ze świeżo parzonej kawy. Zapowiada się naprawdę interesująco.

Canis Lupus wita nas przyjemnym, słodkim smakiem, przypominającym lody kawowo-waniliowe. Później możemy już wyłapać wyraźną, gorzką kawę. Na finiszu zaś spotykamy się z lekką chmielową goryczką oraz kokosowym posmakiem. Trzeba przyznać, że pojawiające się w piwie smaki są niesamowicie ciekawe. Nie spodziewaliśmy się, że kawa, żytnie słody i kokos stworzą na tyle udane połączenie, jednocześnie pozostawiając piwo lekkim.

kraftwerk-humalove-canis-lupus

To nie ludzie, to wilki

Canis Lupus to naprawdę wyjątkowe piwo. Jest sesyjne i ciężko się od niego oderwać, a jednocześnie dostarcza smaków, których próżno szukać w innych piwach. Bo które, tak dobrze łączy smak kawy i kokosa, nadal pozostając lekkim i smacznym piwem? Nam żadne już nie przychodzi do głowy. Więc jeżeli masz ochotę na kawowo-kokosowe, ciemne piwo o lekkiej goryczy, to zdecydowane możemy polecić Canis Lupus.

Piwna metryczka:
Alk 5,4%
Ekstrakt 13% wag
Słody jęczmienne, żytnie, pszeniczne
Chmiele Pilgrim, East Kent Goldings
Dodatki kawa, kokos
Styl coffee rye brown porter
Cena 9zł

Nasza ocena:
piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2 piwkopuste2

Browar ,