Dwa Smoki i piwny przelot nad Krakowem

Dzisiaj będziemy pili Dwa Smoki. Z Pracowni Piwa. Wit IPA. Ale żeby nie było nudno, wyobrazimy sobie, że siedząc na grzbietach tychże smoków, przemierzamy niebo, wznoszące się nad Krakowem. Oczywiście z piwem w dłoni.

A co ciekawe, piwo znajduje się w butelce. Jest to nie lada gratka, ponieważ Pracownia Piwa bardzo rzadko butelkuje swoje piwa. Dwóch Smoków mieliśmy okazje wypić już nie raz prosto z kija. Zaciekawieni więc jesteśmy jak zasmakuje nam w wersji butelkowej. Dwa Smoki to pszeniczne India Pale Ale, co powinno sugerować konkretne chmielenie, z delikatną, bananową podbudową. Ciekawe, który smok okaże się w tym wypadku silniejszy. Słodowy czy chmielowy?

pszeniczne-india-pale-ale-dwa-smoki

Kraków, dawna stolica Polaków

Wiatr rozwiewa nam włosy, kiedy startujemy z placu Wawelskiego i szybujemy wzdłuż Wisły.  Obydwa smoki wznoszą swe pyski ku słońcu, co jest okazją do przyjrzenia się bliżej trzymanemu w dłoni piwu. Znajduje się ono już w szklance, co pozwala nam dostrzec, iż jest delikatnie mętne. Dwa Smoki mają  kolor ciemnego złota i pianę o dużych pęcherzykach, która oblepia szkło.

Jeden ze smoków widocznie zjadł dzisiaj podstawioną przez pewnego szewca owcę, gdyż w powietrzu rozniosła się woń siarki. My za to wąchamy piwo, które pieści nos zapachem białych kwiatów. Wyczuć można tez iglaki, plątające się gdzieś na dość słodkim tle. Są też cytrusy, w tym cytryny, grejpfrut oraz mandarynka, które nadają przyjemnego owocowego aromatu.

Smoki wyrzuciły z siebie nadmiar siarki, podpalając jeden ze stadionów. Nie powiemy który. My zaś przechylamy wreszcie puchary wypełnione złocistym trunkiem, aby powiedzieć coś więcej na temat walorów smakowych Dwóch Smoków. Wyczuwamy przede wszystkim ciekawą chmielową goryczkę oraz przyjemne iglasto-owocowe aromaty. Na początku pojawiają się słodkie, owocowe nuty. Po chwili do akcji wchodzą cytrusy oraz iglaki. Podniebienie zostaje oblepione chmielową goryczą, która idealnie uzupełnia całą kompozycję.  Aż dziwne, że tyle szczegółów można wyłapać siedząc na gadzim grzbiecie.

pracownia-piwa-pszeniczne-ipa

Smok Wawelski aprobuje to piwo

Dwa Smoki ukończyły swój lot, a my ukończyliśmy degustację.

Dwa Smoki z Pracowni piwa to naprawdę smoczne piwo. Wręcz Witbitne.

Piwowarom udało się połączyć chmielową gorycz oraz pszeniczną delikatność. Jest to jedno z tych piw, na którym zawsze możemy polegać. Ta propozycja Pracowni Piwa idealnie wpasowuje się w nasze gusta i polecamy ją każdemu, kto znudził się już identycznymi IPA i szuka czegoś o jednocześnie bogatszym i delikatniejszym smaku.

Piwna Metryczka:
Alk. 5,8%
Ekstrakt 14 Plato
IBU 55
Styl Wit IPA
Cena 6,90 zł
pracowniapiwa.pl
Gdzie wypić? beerfy.com

Nasza Ocena:
piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2 piwkopolpelne2

Browar ,