Happy Brandy Ale – spożywajcie w pokoju

Gołąbki pokoju, pacyfka i pokal. Oto symbole, które możemy odnaleźć na etykiecie piwa z żyrardowskiego browaru Beer Bros. Dlatego dzisiejsza degustacja, będzie przesiąknięta duchem pokoju i alkoholu.

A to dlatego, że alkohol będziemy spożywać w jednym z pokoi u nas w domu. Jak możemy odczytać z etykiety, piwo nazywa się Happy Brandy Ale, a jak czytamy na konktretykiecie, jest to Hippie Brandy Ale. A o samym browarze Beer Bros wiemy niewiele, gdyż zaczerpnęliśmy tylko krótkiej informacji na facebookowym profilu browaru. Wiemy, iż mieści się on w Żyrardowie i ma wybicie na poziomie 20hl. I póki co, to nam wystarczy, gdyż oceniamy przede wszystkim piwo.

happy-brandy-ale

Miłujcie się i pijcie craft

Piwo ma kolor ciemnej czerwieni, przechodzącej w brąz. Płeć piękna (siedzę tu obok! – K.) zapewne określiła by go jako karmazyn, burgund, rubin czy inna niewiele mówiąca nazwa. Piwo ozdobione jest dość wysoką i oblepiającą szkło pianą, która jednakże szybko opada.

Hmm, zaczynamy rozumieć skąd w nazwie piwa wzięło się brandy. Piwo ma zapach charakterystyczny dla destylowanego piwa, w którym dodatkowo pojawia się bananowy aromat oraz słodkie malinowe nuty. Ze szklanki unosi się ponadto przyjemny, kwiatowy zapach, przywodzący nam na myśl fiołki.

Happy Brandy Ale jest niestety nieco wodniste. Na początku łyku ciężko wyłapać jakiekolwiek smaki. Później pojawia się gorycz na średnim poziomie, a całość zamykają aromaty wyczuwalne w zapachu. I to właśnie one są największym atutem Happy Brandy Ale. O ile komuś nie przeszkadza kwiatowy aromat i słodki zapach, to z pewnością można uznać to piwo za bardzo pijalne. Pije się je szybko, jednakże bez żadnych rewelacji.

beer-bros-happy-brandy-ale

A tym co zasługuje na dodatkową uwagę jest komiks, znajdujący się po drugiej strony etykiety. My załapaliśmy się na odcinek pt. „Śnieżne ryby”. Widzimy tam jegomościa, który wybiera się do sklepu monopolowego. Mamy nadzieję, że to część jakiejś większej serii, bo historyjka zawarta na tych siedmiu obrazkach wydaje nam się zwyczajnie bez sensu 😀 Z pewnością spróbujemy innych piw Beer Bros, mając nadzieję poznać morał tej historii. A Happy Brandy Ale polecamy każdemu, kto ma ochotę na pachnące kwiatami Ale o goryczy na średnim poziomie.

beer-bros-komiks-sniezne-ryby

Piwna metryczka:

Alk. 4,9%
Ekstrakt 14,5 BLG
Słody pale ale, pszeniczny, czekoladowy
Chmiele Aurora, Nugget, Sovereign
Browar Beer Bros
Styl Ale
Cena 9,30zł

Nasza ocena:
piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2 piwkopolpelne2 piwkopuste2piwkopuste2

Browar ,