Piwo Sobótka Górka 12. Szczyt godny zdobycia.

Ile znacie dolnośląskich browarów? Pewnie do głowy przychodzi od razu wrocławski browar Piast, jednakże ten nie istnieje już od paru ładnych lat. Za to z pomocą przychodzi Browar Sobótka Górka, wraz ze swoim trunkiem Piwo Sobótka Górka

Warzone pod górą

Jest to mały browar umiejscowiony niedaleko nieczynnego już browaru w Sobótce. Niestety ciężko powiedzieć o nim coś więcej, ponieważ nie posiada jeszcze swojej strony internetowej. Skupmy się więc na  tym co najważniejsze. Na piwie.

Ponieważ nie mieliśmy jeszcze okazji poznać Sobóckiego browaru, postanowiliśmy wspomóc ich w rozwoju dorastającego przedsięwzięcia, finansując działalność browaru kwotą 9zł, gdyż aż tyle kosztował nas wspomniany niedźwiadek. A dlaczego niedźwiadek? Ponieważ to właśnie wizerunek posągu, wieńczącego czubek góry Ślęży, zdobi etykietę wspomnianego wyrobu. Bardzo nam się podobają tego typu nawiązania, dlatego postanowiliśmy zabrać misia rodem ze Ślęży, na jej nieco wyższą kuzynkę, na Łabski Szczyt, mieszczącą się w Karkonoszach. Stąd też pochodzą zamieszczone niżej zdjęcia.

sobótka-górka-browar-recenzja

Etykieta prezentuje się bardzo elegancko: czarny kolor, złote zdobienia i białe napisy. Wzrok przykuwają dwa symbole, oznaczające że trzymany w dłoni napój jest produktem lokalnym, oraz informujące o zdobyciu głównej nagrody w konkursie Smaki Regionów 2012. I tutaj pojawia się wątpliwość, czy Browar Sobótka Górka to świeża firma, czy istniejąca już od jakiegoś czasu…Ktoś wie?

recenzja-piwa-górka-sobótka

Mała butelka, wielki efekt

Butelka została otwarta, a z jej wnętrza wydobywa się słodowo- słodkawy zapach. Z pewnością nie jest to zapach niedźwiedzia. Aromat jest bardzo przyjemny i zachęca do skosztowania. Piana jest znikoma i nie pokrywa nawet całego lustra piwa. Piwo Sobótka Górka jest mętne i całkowicie nieprzejrzyste. Ciekawe jakie zaprezentuje wrażenia smakowe.

recenzja-piwa-sóbótka-górka

Pierwszy łyk już za nami. Z głośników miażdży nas Skyforger, a kubki smakowe miażdży niesamowity smak Sobótka Górka.Jest to piwo bardzo rześkie, o lekko owocowym aromacie. Nut smakowych pojawia naprawdę sporo, a po nich wszystkich pojawia się delikatna goryczka. Dodatkowo nasycenie piwa jest bliskie ideału.

Trzeba przyznać, że od razu czuć za co się zapłaciło. Czuję klimat który nie opuszczał mnie podczas wędrówek po Ślęży.

Jest to coś czego się nie spodziewałem, zwłaszcza po zaprezentowanym na etykiecie składzie. Chmiel – szyszka, słód jęczmienny, woda. Jesteśmy pewni, że za produkcją tego piwa musi kryć się jakaś prastara słowiańska tajemnica, skrywana zapewne przez posąg niedźwiedzia. Naprawdę ciężko znaleźć coś do czego można by się przyczepić.

Czcijmy niedźwiedzia

Podsumowując, mamy tutaj do czynienia ze smakiem nieco podobnym do Witbiera z podróży Kormorana, oczywiście bez pszenicznych i pomarańczowych akcentów. Wiem, że to całkiem inne piwo ale generalnie ktoś kto pił obydwa od razu będzie w stanie wyłapać podobieństwo. Jak najbardziej polecamy piwo Sobótka Górka i oczekujemy na kolejne produkty. Oczywiście mamy nadzieję, ze cena będzie nieco niższa, a butelka większa.

Panowie z Browarni Sobótka Górka dobra robota! A jeżeli kiedykolwiek zobaczysz na półce Piwo Sobótka Górka, bierz śmiało. Niedźwiedź będzie z Ciebie zadowolony.

Piwna metryczka:

Alk. 4,5%
Ekstrat 12%
Butelka bezzwrotna
Poj. 0,33
Cena 9 zł
Gdzie wypić? beerfy.com

piwo-sobótka-górka-recenzje-piwa-4

Nasza ocena

 piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopuste2

 

 

Browar ,