STOPRO feat. Doctor Brew – Merican Pils

Jak już coś robić to na 100%. Dlatego na siłowni daliśmy z siebie tyle, że zostało nam już sił jedynie na wypicie piwa.

A piwo jest nie byle jakie. Stopro to owoc współpracy wrocławskich piwowarów z Doctor Brew oraz hip-hopowego wydawnictwa Stoprocent. Nie będziemy udawać, że znamy się na hip-hopie, dlatego przejdźmy od razu do meritum. Stopro jest pilsem, uwarzonym z dodatkiem pięciu chmieli, z czego trzech amerykańskich. Jak informuje nas notka na kontretykiecie, Stopro ma być w dodatku wytrawne, a więc zapowiada się bardzo ciekawie. Lejemy!

Stopro pięczęci

Stopro piwa w piwie

Piwo ma wyraźny owocowo-ziołowy zapach, z kwaśną nutą w tle. W zapachu można również odnaleźć ananasa oraz grejpfuty. Piwo pachnie słodko, owocowo i bardzo przyjemnie.

Stopro jest klarowne. Ma bursztynowy kolor i wysoką, śnieżnobiałą pianę. Ta po chwili opadła do cienkiej warstwy, jednakże już do końca degustacji utrzymał się lacing, w postaci cienkiej warstwy piany.

Stopro ma smak bardzo złożony jak na pilsa. Wita nas lekka słodycz, wraz z którą pojawiają się owocowe posmaki. Po chwili dochodzi również gorycz na średnim poziomie, a więc i tak wyższym niż można byłoby się spodziewać po pilsie. Ponadto pilsy, które do tej pory piliśmy, przyzwyczaiły nas do cierpkiego finiszu. Stopro takowego finiszu nie ma, co jest jego zdecydowaną zaletą. Na końcu łyku czujemy już niemalże tylko gorycz. A nawet po złożeniu wszystkich tych elementów do kupy, Stopro nadal pozostaje lekkim, smacznym i sesyjnym piwem.

merican-pils-doctor-brew

W końcu porządny, merykański pils

Stopro to naprawdę smaczne i pijalne piwo. Brak tutaj jakichkolwiek wad, dzięki czemu można pić je jedno za drugim, bez oglądania się za siebie. Nawet wysycenie jest tutaj na odpowiednim poziomie, co często przeszkadzało nam w innych pilsach. Jest to właśnie jedno z tych piw, których brakuje w polskich sklepach. Możemy śmiało powiedzieć, że Stopro jest najlepszym pilsem jakiego piliśmy. Nie będziemy ściemniać, wolimy od niego piwa typu IPA czy stouty, aczkolwiek pils w wydaniu Stopro jest naprawdę pijalny. Doctor Brew tym razem się popisali, a my z pewnością sięgniemy jeszcze po Stopro.

Świetny i lekki lager uwarzony przez Doctor Brew

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować STOPROCENT za piwo 🙂

Piwna metryczka:
Alk. 5%
Ekstrakt 12,1%
IBU 39
Słody pilzneński, wiedeński, karmelowy
Chmiele Citra, Magnum, Lubelski, Mosaic, Żatecki
Styl Pils

Nasza ocena:
piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2piwkopelne2 piwkopolpelne2 piwkopuste2

Browar ,