Zawodowy Gracz – żytnie amerykańskie IPA z browaru Gentleman

Jak to mówią, kto nie ryzykuje, ten nie pije piwa. My za bardzo ryzykować nie musieliśmy, a piwo samo do nas przyszło, przysłane przez browar Gentleman. Dlatego, aby zrównoważyć szale losu, musimy zainwestować, w jakiś ryzykowny produkt. Np. kruptowaluty.

Zawodowy Gracz to żytnie amerykańskie IPA, chmielone aż siedmioma gatunkami chmieli. Moc również niczego sobie, gdyż poziom alkoholu sięga niemalże do szczęśliwej siódemki. Pan z wąsem, zaczyna nam się wydawać coraz bardziej zniecierpliwiony, więc nie trzymajmy go dłużej w niepewności i przelejmy piwo do szklanki.

Żytnie amerykańskie IPA z browaru Gentleman

 

Pierwsze co rzuca się w oczy, to przede wszystkim gęsta i wysoka piana. Drobniutkie pęcherzyki długo utrzymują się na powierzchni, broniąc aromat przed ucieczką ze szklanki. Piwo ma kolor pomarańczowy i jest delikatnie mętne.  Piwo ma tropikalno sosnowy zapach, co przy wykorzystaniu takiego zestawu chmieli nie powinno dziwić. W tle pojawia się wyraźny zapach Amarillo, zwiastujący konkretną gorycz, wzmocniony dodatkowo przez delikatnie wytrawny posmak, nadany przez żytnie słody. Zapowiada się naprawdę ciekawe. Zobaczmy czy graczowi uda się wygrać nasze podniebienia.

Tak jak można się było tego spodziewać, piwo jest gorzkie. Ale skupmy się na tym, co wita nas na starcie. Mamy tutaj słodki posmak, przypominający chyba najbardziej mandarynki i ananasa. Niedługo potem, zostaje on przełamany cytrusowym kwaskiem, aby na końcu pożegnać nas konkretną goryczą, która dość długo pozostaje w ustach. Wraz z goryczą, w ustach pozostaje również delikatnie wytrawny posmak.

Zawodowy gracz to bardzo przyjemne piwo, które ze względu na wytrawy posmak i dość wysoką gorycz, raczej nie nadaje się do picia w większych ilościach. Solidne chmielenie to zresztą podstawowy zamysł stojący za tym piwem, dzięki czemu otrzymaliśmy dokładnie to, czego po żytnim IPA mogliśmy się spodziewać. Dziękujemy bardzo Browarowi Gentleman. Bardzo dobre piwo, oby więcej takich.

Piwna metryczka:

Alk. 6,9%
Ekstrakt 16 stopni BLG
Słody pilzneński, bursztynowy, karmelowy, żytni
Chmiele Iunga, Challenger, Amarillo, Citra, Simcoe, Zeus, Centennial

Nasza ocena:

Browar ,