Festiwal Piw Rzemieślniczych – Silesia Beer Fest

Już za tydzień odbędzie się kolejna, ciekawa, piwna impreza. Mowa tutaj o drugiej edycji Silesia Beer Fest, która odbędzie się w dniach 13-15 maja w Katowicach. Poniżej zamieszczamy garść informacji podrzuconych przez organizatorów.

Czym jest Silesia Beer Fest

Silesia Beer Fest to największy na Górnym Śląsku festiwal piw rzemieślniczych. W ramach festiwalu swoją ofertę zaprezentuje przeszło czterdziestu wystawców. Wśród zaproszonych znajdują się najlepsze polskie browary rzemieślnicze, multitapy a także food truck’i i producenci produktów i akcesoriów „około piwnych”. Całości dopełni bogata oferta warsztatów, degustacji i wykładów skierowanych do miłośników kraftu i piwowarstwa domowego.

Wystawcy

Podczas festiwalu będzie można spróbować ponad dwustu piw w niemal wszystkich stylach. Spora część wystawców przywiezie do Katowic piwa, które nigdy nie trafiają do butelek, a klienci mogą spróbować ich tylko na festiwalach. Silesia Beer Fest to nie tylko okazja do degustacji. W trakcie imprezy goście będą mieć okazję spotkać się i porozmawiać z piwowarami czy właścicielami polskich browarów rzemieślniczych. Równie ciekawie zapowiada się zewnętrzna strefa food truck. Obok Galerii zaparkuje dziesięć samochodów, z których serwowane będą najlepsze dania z kuchni świata. Coś dla siebie znajdą zarówno weganie jak i miłośnicy mięsa. Wszystko najwyższej jakości.

Szkolenia, wykłady, konkurs piw domowych

Poza degustacją stawiamy na edukację. Bezpłatne wykłady i panele odbędą się na scenie festiwalowej. Dodatkowo w Sali konferencyjnej odbędą się panele degustacyjne i warsztaty skierowane do bardziej doświadczonych w tematyce piwowarstwa rzemieślniczego i domowego. Prawdziwą gratką dla miłośników piw rzemieślniczych będą współorganizowane z dobrychmiel.pl dwa panele degustacyjne pod nazwą Beer Brain Storm. Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat tego jak degustować i oceniać piwo, dwudniowy kurs sensoryczny poprowadzi Dorota „Dori” Chrapek. Pełny program festiwalu znajdziesz tutaj.

Lokalizacja, informacje praktyczne

Galeria Szyb Wilson to największa prywatna galeria sztuki nowoczesnej w Polsce. Powstała w wyremontowanych budynkach dawnego szybu kopalni „Wieczorek”. Areną targów będą trzy sale o łącznej powierzchni niespełna 2 tysięcy metrów kwadratowych. Strefa Food Truck ulokowana zostanie nieopodal głównego wejścia na teren imprezy. Do Galerii goście bez problemu dostaną się komunikacją miejską. Swoje przystanki nieopodal terenu festiwalowego mają autobusy nr 30, 76, 109, 920 oraz 930. Na zmotoryzowanych gości czeka natomiast bezpłatny parking. Wskazówki jak dojechać znajdziesz w tym miejscu.

Piwne premiery

Rok temu, zwyciężcą w kategorii Absurdalny Stout, został Aldeeran Brewery. W tym roku, będzie można skosztować piwa, uwarzonego przez browary Kraftwek, według tejże zwycięskiej receptury. Ponadto zostanie przygotowane specjalne piwo festiwalowe, uwarzone przez browary Reden oraz Hajer. Dlatego to wydarzenie to idealna okazja, dla każdego kto zarówno wie, że piwny świat nie kończy na koncernowych lagerach oraz dla każdego, kto chciałby ten świat poznać. Oprócz stoisk wystawców, food trucków czy multitapów, odbędą się szkolenia, warsztaty oraz degustacje. Nas niestety nie będzie, ale jeżeli ktoś z okolic ma wolny weekend, nie powinien pożałować czasu spędzonego na Silesia Beer Fest. Przypominamy, to już kolejny weekend, czyli 13-15 maja w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

Plakat SBF II