Pyrkon 2014: fotorelacja okiem piwnych geeków

Pyrkon, Pyrkon, dzieje się w Poznaniu… Takie słowa można usłyszeć w piosence nagranej przez Raport Obieżyświata dla organizatorów Festiwalu. Pyrkon 2014 się już zadział, zmiażdżył ilością wydarzeń i ludzi (24 500 tysięcy uczestników!), przejechał walcem nowości i dostępnych gier, naładował akumulatory, pobudził do działania i rozbawił do łez (spotkania z Andrzejem Pilipiukiem- mistrzostwo świata!). Oto więc przed Wami fotorelacja z Pyrkonu 2014!

Odwiedziliśmy sporo prelekcji, z których najzabawniejszą i najciekawszą okazała się ta dotycząca kozaków. Czyli Kozacy- od legendy do współczesności, przeprowadzona przez Andrzeja Pilipiuka, wielkiego fana Andrzeja Sapkowskiego. Przesiedzieliśmy w mroku na ABC Mitologii Cthullu, wraz z innymi fanami twórczości Lovecrafta, którzy również zebrali się aby posłuchać o tym, co mają już małym palcu. Poznaliśmy i zobaczyliśmy w końcu jak wyglądają pisarze, autorzy słuchowisk Sound Tropez  na podstawie komiksów  czy twórcy gier, w tym sam Sandy Petersen. Może znajdziecie się na zdjęciach z prelekcji?

Świetnie bawiliśmy się również na pokazie cosplay Wielki Konkurs Strojów Maskarada, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć kilku Iron Manów, Wiedźmina czy Nazgula.

Oczywiście sam teren Festiwalu również obfitował w masę atrakcji. Spotkaliśmy pewną parę, która przybyła by uchronić świat od dewastacji, ciekawą ekipę z ukrywającym się zapewne tytanołakiem oraz sporo za ciasnych biustonoszy. Naprawdę ciężko byłoby nam wybrać najciekawsze przebranie.

A teraz najważniejsze. Na Pyrkonie można było napić się dobrego piwa! Co jak co, ale Corneliusa się nie spodziewaliśmy. I wszystkich jego rodzajów. Zwłaszcza Koźlak, pozwolił otrzeć łzy po zobaczeniu pizzy, która kosztowała nas 20zł, a była nie większa od kartki A4. Poniżej Nasza galeria osobliwości Pyrkonu:

Relacja miała być krótka i zwięzła, więc siłą rzeczy musieliśmy pominąć sporo atrakcji. A szkoda, bo działo się naprawdę dużo. Program był bardzo napięty i ciężko było wybrać pomiędzy dwoma wykładami. Czasem nasze rozterki rozwiewał tłumek ludzi przed odpowiednimi salami.

Zapraszamy do dzielenia się galerią zdjęć i słania w świat fantastycznej energii!

Niech piwo będzie z Wami!