Zapraszamy na Pyrkon 2014!

Właśnie pojawił się program Festiwalu. A w nim będzie też i o piwie…

 Do Festiwalu Fantastyki Pyrkon Poznaniu, na który się wybieramy, pozostał niecały miesiąc. Na stronie pojawił się szczegółowy program wydarzenia. Uczestników czekają trudne decyzje, ponieważ program zawiera ponad 1 700 godzin prelekcji, pokazów, warsztatów i konkursów! W skrócie – jest z czego wybierać.

Pyrkon odbywa się co roku w pierwszy wiosenny weekend (21-23 marca) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Program wydarzenia jest niezwykle obszerny (ponad tysiąc punktów programu) i bez wątpienia każdy znajdzie w nim coś dla siebie. W tym także dla piwoszy i Naszych czytelników. Mianowicie odbędzie się prelekcja pod tytułem „Wprowadzenie do świata alkoholi, podczas której uczestnicy poznają subtelne różnice między poszczególnymi trunkami, a także dowiedzą się, czy piwo znaczy to samo dla Polaka oraz mieszkańca Europy Zachodniej. My na pewno będziemy w niej uczestniczyć 🙂

 Co nas czeka? Czyli duże co nieco dla fanów fantastyki i nie tylko.

Godnym polecenia punktem na mapie Pyrkonu jest niewątpliwie wideokonferencja z Tonym Swattonem – kowalem, który tworzył broń do najbardziej znanych hollywoodzkich produkcji, takich jak Alicja w Krainie Czarów, Piraci z Karaibów, czy Igrzyska Śmierci.

Wielką gratką dla fanów fantastycznych wyrobów będzie też odbywający się w sobotę Wielki Konkurs Strojów „Maskarada”, podczas którego na scenie pojawią się ludzie przebrani za swoje ulubione postaci ze świata filmów, gier i książek w wykonanych samodzielnie strojach.

Znajdzie się również coś dla tych, którzy nie są wielkimi fanami fantastyki. Niektóre prelekcje poruszają zagadnienia związane z prawem (np. Broń a prawo polskie, Czy ściąganie plików z sieci jest legalne? ), inne natomiast dotyczą edukacji oraz marketingu (np. Gry w edukacji, Fantastyka w reklamie).

Podczas całego festiwalu odbywać się będą liczne pokazy walk rycerskich, kendo, szermierki historycznej, tańca irlandzkiego, tribal, a także tańców średniowiecznych.  Fajnym pomysłem wykorzystanym w tym roku, będzie możliwość korzystania z pewnych atrakcji przez cały czas. Na przykład dla fanów planszówek (czyli też i dla nas) przygotowywana jest specjalna wypożyczalnia, w której będzie można  wypożyczyć grę przez 24 godziny na dobę. Na terenie Pyrkonu pojawi także się wioska rodem ze świata fantasy oraz wioska postapokaliptyczna.

W programie znalazło się także miejsce dla punktów z lekkim przymrużeniem oka, jak na przykład „Wspólne mycie zębów” przez uczestników, którego dokładne godziny będą wywieszone w sali sypialnianej, czy też „Z kamerą wśród Pyrkonowiczów”, czyli cała sobota poświęcona na nagrywanie wrażeń uczestników z imprezy.

 Goście, goście, goście…

Swoją obecność na Pyrkonie potwierdziło już kilkudziesięciu gości, w tym między innymi: Tad Williams, amerykański pisarz znany z serii „Pamięć, Smutek i Cierń” oraz „Inny świat”, Charles Stross zdobywca prestiżowej nagrody Hugo za za „The Concrete Jungle” i „Palimpsest”, a także polscy autorzy, na przykład Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Marek Oramus, Rafał Kosik, Jacek Komuda.  Spotkać będzie można także osobistości zajmujące się innymi dziedzinami fantastyki, między innymi Jacka Rozenka, znanego aktora filmowego, który użyczył swojego głosu Geraltowi w grze „Wiedźmin” oraz Tomasza Sawińskiego ze studio Platige Image, gdzie powstają nietuzinkowe filmy i grafiki komputerowe.

 Jeśli jesteście fanami fantastyki i dobrego piwa, jak my, to serdecznie zapraszamy Was na Pyrkon.

Czas wydarzenia: 21- 23 marca 2014
Cały program Pyrkon 2014: kliknij tu
Akredytacja i cennik:  kliknij tu
Pełna lista gości wydarzenia: kliknij tu
Oficjalna strona: www.pyrkon.pl